Güvenlik ve Kalite

Safety_ico
GÜVENLİK

KİMSE ZARAR GÖRMESİN

CMH İnşaat’da; “Kimse Zarar Görmesin” demek, tam olarak; küçük de olsa kaza ve yaralanma olmasın, demektir. Hepimizi merak eden ve hepimizin işte güven içinde olmasını isteyen eşi, dostu var. İşlerimizde birbirimizi ve kamu güvenliğini korumak en büyük yükümlülüğümüzdür. Bundan daha önemli hiçbir şey yoktur.

Güvenlik vizyonumuz bizi tanımlar ve bizi diğerlerinden farklı kılar. Bu yükümlülük hepimizin omuzlarındadır. Kendimizden, iş arkadaşlarımızdan, proje partnerlerimizden ve şantiye çevresindeki kamudan sorumluyuz. İşi ve konumu ne olursa olsun her çalışan, güvenliği tehlikeye atacak herhangi bir şey gördüğünde konuşmakla mesuldür. Çalışanların ve yönetimin bağlılığı ve hâli hazırda bizde olan elementler birleşince, “Kimse Zarar Görmesin” sloganının temeli oluşuyor.

ÇALIŞANLARIN HER DURUMDA SORUMLULUĞU
CMH İnşaat olarak güvenlik konusunda tutkuluyuz. Her kademeden herkes, endişe yaratan biri veya birşey gördüğünde ve güvenlik standartlarımızla aynı doğrultuda olmayan herhangi bir durumda konuşmakla yetkilidir. Söz konusu, çalışanlarımızı korumak olunca personellerimiz ve elemanlarımız arasında işbirliği beklenir ve, personel ve elemanlarımız güvenliği tehdit eden unsurları önlemekle yükümlüdürler.

YÖNETİMDE AKTİF BAĞLILIK
Söz konusu güvenlik olunca, şirketimizdeki liderlerin ayrı bir yükümlülüğü vardır. Şirketimizdeki her bir lider kendini güvenliğe adamıştır. Lafla bâki değildir, örnekleri vardır. Liderler, her seferinde insanların doğruyu yapabilecekleri düzgün ortamlar yaratırlar.

KULLANDIĞIMIZ ARAÇLAR
Kullandığımız araçlar, çalışanlarımızın güvenli bir iş ortamı yaratmalarında aktif rol almalarını güçlendirmektedir. Güvenlik eğitimleri, gözlem programları ve iş tehlike analizleri, şirket çapında çalışanlarımızın kazaların oluşmasını engellemeleri için kullandığımız araç ve prosedürlerden sadece birkaçıdır.

Güvenlik zihniyetini benimseyin ki; Kimse Zarar Görmesin.

Quality_ico
KALİTE

HER ADIMDA KALİTE

CMH İnşaat olarak felsefemiz açık ve nettir. Sürekli kalitemizi artırarak ve işlerimizi ilk seferde doğru teslim ederek müşterilerimizin beklentilerini karşılamak, hatta fazlasını vermektir.

Belirttiklerimizi sağlamak için, aşağıdaki gibi formal bir kalite programı izliyoruz;

Gerekliliklerimizi yerine getirebilmek için; işimizi gerçekleştirmek için metodlarımızı ve araçları açıklayan bir iş planı tasarlıyoruz. Ön toplantılarda; sözleşmenin, planın ve müşterinin gerekliliklerini nasıl yerine getirebileceğimizi tartışıyoruz.

Müşteriye beklediğinden fazlasını verebilmek için; müşteriyi dinliyor ve istekleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Müşterilerimize karşı son derece saygılı ve tavırlarımızda şeffafız. Amacımız, müşterilerimizle uzun vadeli güven ilişkisi kurmak.

İş tekrarından kaçınmak için; kalite sorunları oluştuğunda tespit edip, derhal bildiriyoruz. Sorun oluşursa, kalite sorununa yol açan sebepleri ortadan kaldırmak ve ileride yaşanmasını engellemek için temel neden analizi yapıyoruz.

Kalitemizde sürekli bir artış göstermek için; devamlı olarak kalitemize odaklanıyoruz ve yaptığımız her işte mükemmeli hedefliyoruz. Performansımızı arttırmak için, yeni ve inovatif fikirleri teşvik ediyoruz.

İşlerimizi ilk seferde doğru teslim edebilmek için; işlerimiz sürekli, işi yapan kişiler ve denetçiler tarafından inşaatın “ilk seferde doğru” olması için kontrol ediliyor.